Pomati Open

Dlaczego Pomati Open?

Zawsze tworzyliśmy najbardziej innowacyjne narzędzia, aby umożliwić artystom i rzemieślnikom z branży cukierniczej podniesienie jakości pracy poprzez zmniejszenie czasu samej produkcji, jak także zajmowanej przez maszyny przestrzeni na rzecz kreatywności.


Dlaczego nam się udaje, jaki jest nasz sekret? Ponieważ nauczyliśmy się słuchać, dzielić się, interpretować, przechwytywać. Zdaliśmy sobie sprawę, że miejsce, w którym pracujemy, w naturalny sposób stało się „otwartym” laboratorium, w którym profesjonaliści technologii i wzornictwa prowadzą dialog z cukiernikami, gdzie eksperci od linii produkcyjnych dla restauracji znajdują wspólne płaszczyzny z projektantami i przedsiębiorcami z branży.

Pomati Open
Pomati Open

Bez formalizmu Akademii Cukierniczej lub strukturalnego zaangażowania Profesjonalnego Kursu Czekolady.


Dlatego zdefiniowaliśmy naszą duszę jako Pomati Open: chcemy, aby była dostępna dla jak największej liczby Artystów i Rzemieślników, aby mogli doświadczyć naszych pomysłów, zrozumieć ich funkcjonowanie, przyczynić się do rozwoju tej niezwykle bogatego i wielopłaszczyznowego świata.


Jesteśmy zawsze otwarci i dostępni.

Jednolita całość jest
lepsza niż
suma poszczególnych części.

Artyści i Rzemieślnicy.


Kiedy wzornictwo przemysłowe prowadzi dialog ze sztuką i rzemiosłem

rzeczywistość może się tylko rozwinąć.


Przyjdź i odwiedź nas w naszym laboratorium.

gold_brush

Nauczyciele

Pomati Open

Riccardo Magni

Cukiernik, aktywny w branży od ponad dwóch dekad. Rozpoczął pracę u boku swojego ojca Paolo, przeplatając zajęcia praktyczne z nabywaniem wiedzy teoretycznej, uczęszczając na kursy w Ecole Lenotre i Bellouet Conseil we Francji oraz w Richemont w Lucernie w Szwajcarii.
Posiada bogate doświadczenie zarówno w kraju jak i za granicą. Od usług renomowanych instytucji hotelarskich, takich jak Grand Hotel Villa Serbelloni w Bellagio we Włoszech (5 gwiazdek deluxe) przez Restauracja Albereta, pod okiem wielokrotnie nagradzanego włoskiego Szefa Kuchni Gualtiero Marchesi do historycznych cukiernii, jak Cova w Mediolanie i Balzer 1850 w Bergamo.
Pomati Open

Fabrizio Fiorani

Urodzony w 1986 roku w Rzymie Fabrizio Fiorani pracował w kuchniach jednych z najlepszych włoskich restauracji, takich jak Cesar* w zabytkowym Hotelu La Posta Vecchia w Palo Laziale, Il Pellicano** w Porto Ercole, Enoteca Pinchiorri*** we Florencji i La Pergola*** w stolicy. Jego silne pragnienie zdobywania międzynarodowych doświadczeń skłoniło go do wzięcia udziału w otwarciu restauracji Heinza Becka w Tokio, a od października 2015 roku jest cukiernikiem w BVLGARI Il Ristorante Luca Fantin w Tokio. Dba o kreatywną stronę wszystkich nowości BVLGARI Il Cioccolato w Japonii; jego desery serwowane są również w The Bar w BVLGARI Ginza Tower, Il Caffè w Osace i Il Ristorante Luca Fantin w BVLGARI Resort na Bali. Fabrizio Fiorani jest członkiem Accademia Maestri Pasticceri Italiani i Collettivo di Cucina Dolce Italiana.

Rezydent Cukiernik

Pomati Open

Mattia Ferrari

Mattia Ferrari ukończył wzornictwo na Politechnice w Mediolanie i przez lata specjalizował się w produkcji czekolady, m.in. poprzez Accademia Maestri Cioccolatieri Italiani (Włoską Akademię Mistrzów Czekolady) w Belluno, gdzie doskonalił teorię i techniki stojące za produkcją wszystkich wyrobów czekoladowych. Następnie jako młodszy cukiernik pracujący w kontakcie z najlepszymi nauczycielami zdobywał kolejne umiejętności oraz nabył pasję i kreatywność w dziedzinie Profesjonalnego Cukiernictwa w Congusto Gourmet Institute w Mediolanie.
Pracował jako główny cukiernik w renomowanym ośrodku na Minorce, następnie w cukierni znanej firmy, gdzie do jego obowiązków należało przygotowanie ciast oraz zaprojektowanie i samodzielne uruchomienie linii do produkcji czekolady.